Z początkiem września br. roku Maciej Kuźmiński objął kierownictwo artystyczne Teatru Tańca Caro, mającego siedzibę w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach. Twórca będzie odpowiadał za kwestie artystyczne oraz organizacyjne, realizując zarówno nowe produkcje zespołu, jak i ogólnopolskie wydarzenia mające miejsce w CKiS. Kuźmiński, zastępujący dotychczasową kierownik Paulinę Jaksim, został wybrany przez obecnego dyrektora i reżysera teatralnego Waldemara Koperkiewicza przy rekomendacji sprawującej funkcję zastępcy dyrektora Iwony Marii Orzełowskiej.

Objęcie przeze mnie kierownictwa stwarza szereg możliwości, a ambicje są wysokie. Planuję nie tylko wprowadzić nowe produkcje do repertuaru Teatru Tańca Caro, ale również szerzej otworzyć Siedleckie Centrum Kultury na twórców z kraju i za granicy, tak by ta instytucja na stałe zaznaczyła swoje miejsce na mapie polskiego tańca. Mam też nadzieję zainicjować powstanie pierwszego polskiego networku Domów Produkcyjnych oraz powołać do życia nowy festiwal.

Teatr Tańca Caro od kilku lat dysponuje własnym budżetem oraz stałym dostępem do sceny, dzięki czemu dołączył do wąskiego grona instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Obecnie, pomimo braku stałego zespołu wykonawców, posiada w repertuarze spektakle Iwony Orzełowskiej, Pauliny Jaksim oraz Jakuba Mędrzyckiego. Najnowszy spektakl Teatru Tańca Caro pod kierownictwem Macieja Kuźmińskiego będzie miał swoją premierę 25 listopadzie na scenie CKiS, a kolejne prezentacje odbędą się w 27 listopada w Zduńskiej Woli, oraz 2 grudnia w Pilźnie w Czechach. Produkcja jest finansowana dodatkowo przez Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, oraz ze środków programu East European Performing Arts Platform, jak również programu Visegrad Artist Residency Fund. Próby rozpoczną się 13 września w JOHAN Centrum w Pilźnie.

strona www teatru www.ckis.siedlce.pl/pl/info/artysci/teatr_tanca_caro_dance

 


 

 , ,